Korekta tekstu


Wybierz korektę językową jeśli chcesz sprawdzić, czy Twój tekst jest poprawny pod względem językowym i merytorycznym.

Oferta

Oferta korekty językowej

Korekta tekstów polskich

Sprawdzenie poprawności tekstów zredagowanych w języku polskim.

Korekta tekstów w obym języku

Sprawdzenie poprawności tekstów zredagowanych we wszystkich językach obcych.

Korekta tłumaczeń

Sprawdzenie poprawności i zgodności z oryginałem tekstów w różnych językach obcych.

Korketa tekstu

Zachowanie poprawności językowej, ortograficznej czy stylistycznej sprawia Ci problemy? Napisałeś tekst, ale nie jesteś pewny, jak zostanie odebrany przez innych? A może dostałeś tekst od kogoś i nie wiesz jak go poprawić? Jeśli na przynajmniej jedno w powyższych pytań udzieliłeś odpowiedzi twierdzącej, skorzystaj z oferowanej przez nas usługi korekty tekstu. Dzięki niej wyeliminujesz wszelkie błędy, a Twój tekst będzie charakteryzował się spójnością i przejrzystością. Jeśli dysponujesz gotowym tłumaczeniem, ale masz wątpliwości dotyczące jego poprawności, prześlij go nam wraz z materiałem źródłowym. Sprawdzimy, czy tłumaczenie jest wierne i poprawne pod wszystkimi względami.

Korekta tekstu a różne rodzaje błędów

Podczas korekty językowej, tekst analizowany jest pod wieloma względami. Po pierwsze, korektor zwraca uwagę na wszelkie aspekty związane z zastosowanym językiem. Poszukuje w tekście błędów ortograficznych, interpunkcyjnych, leksykalnych oraz gramatycznych i poprawia je w taki sposób, by tekst był zgodny z zasadami panującymi w danym języku. Po drugie, korektor skupia się na warstwie merytorycznej tekstu, sprawdzając, czy wszystkie elementy są spójne i tworzą logiczną całość. Jeśli napotka na błędy to poprawia je tak, by wypowiedź brzmiała naturalnie i była zrozumiała. W przypadku korekty tłumaczenia, dwujęzyczny korektor dodatkowo weryfikuje, czy tekst jest zgody z oryginałem.

Korekta tekstu po polsku

Jeżeli jesteś autorem tekstu, ale nie masz pewności, czy wszystkie jego elementy są poprawne lub chciałbyś, by ktoś zwyczajnie rzucił na niego okiem przed publikacją, korekta językowa jest usługą, z której powinieneś skorzystać. Mimo że wszyscy znamy język polski i posługujemy się nim na co dzień, w wielu przypadkach nie zdajemy sobie sprawy, że popełniamy błędy. Dzieje się tak, gdyż wiele z nich na stałe zagościło w naszym słowniku i nie uświadamiamy sobie ich. Tylko doświadczony korektor, który na co dzień pracuje z tekstem, jest w stanie wyłapać je wszystkie. Weryfikacja tekstu przez specjalistę będzie również przydatna w przypadku tekstów, które nie są Twojego autorstwa. Wykonanie korekty przez wykwalifikowanego korektora jest gwarancją poprawności oraz wysokiej jakości tekstu.

Korekta tekstu w języku obcym

Tworzenie tekstów w języku obcym nie jest łatwym zadaniem i jest obarczone wysokim ryzykiem pojawienia się błędów. Tylko rodzimy użytkownik języka jest w stanie napisać tekst, który jest nie tylko merytoryczny, ale także poprawny pod wszystkimi względami. Jeśli sam tworzysz teksty w języku obcym lub robią to dla Ciebie osoby, dla których język ten nie jest językiem rodzimym, korekta językowa pozwoli wyłapać rozmaite błędy – zarówno te na poziomie znaczeniowym, jak również językowym. Doświadczony korektor, który na co dzień pracuje z językiem obcym, wyczulony jest na wszelkie możliwe błędy i niespójności pojawiające się w tekstach. Podczas korekty, weryfikator dokładnie przeanalizuje każdą część wypowiedzi i poprawi ją w taki sposób, by była spójna, bezbłędna i brzmiała naturalnie.

Korekta tłumaczenia

Korekta tłumaczenia to usługa, która jest niezbędna w przypadku jego dalszej publikacji w różnorodnych kanałach. Polecamy wykonać ją zarówno w przypadku, gdy jesteś autorem tłumaczenia, jak również, gdy zostało wykonane przez specjalistę. Korekta językowa pozwoli na ostateczne przygotowanie tekstu do przekazania szerszemu gronu odbiorców. Dzięki korekcie językowej możesz być pewny, że tłumaczenie, którym dysponujesz jest w stu procentach poprawne i nie zawiera żadnych błędów. Decydując się na analizę tłumaczenia przez weryfikatora, zminimalizujesz możliwość pomyłek wynikających z błędu ludzkiego. Podczas weryfikacji, tłumacz-korektor przeanalizuje wszystkie części tłumaczenia i porówna je z materiałem źródłowym. Zwróci uwagę na język wypowiedzi, jej merytoryczność oraz zgodność z tekstem oryginalnym.
Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

W biurze tłumaczeń xnativi Twoja wygoda jest naszym priorytetem. Wykonujemy tłumaczenia oraz korektę językową tekstów z różnych dziedzin. Przetłumaczymy dla Ciebie zarówno teksty o tematyce ogólnej jak również specjalistycznej, np. z zakresu prawa, techniki lub medycyny. Ponadto specjalizujemy się w kompleksowym tłumaczeniu stron i sklepów internetowych. Powierzając nam tłumaczenie możesz być pewny, że usługa wykonana będzie na najwyższym poziomie.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!