Tłumaczenia dokumentów


Bank, szkoła, urząd lub inny organ administracji państwowej wymaga od Ciebie tłumaczenia dokumentu? Zamów je w naszym biurze tłumaczeń!

Oferta

Oferta tłumaczeń dokumentów

  • Dowody tożsamości, prawa jazdy, paszporty

  • Dokumenty samochodowe

  • Zaświadczenia

  • Dyplomy

  • Zwolnienia lekarskie

  • Akty

  • Umowy

  • Dokumenty założycielskie firmy

  • Regulaminy

  • Inne

Tłumaczenie dokumentów

Tłumaczenie dokumentów to jeden z najczęściej zamawianych typów tłumaczeń na całym świecie. Wraz z rozwojem globalizacji oraz mobilności, zapotrzebowanie na tę usługę stale wzrasta. Tłumaczenia dokumentów wymagane są w wielu sytuacjach dotyczących zarówno klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Najczęściej tłumaczenie dokumentów będziemy najczęściej potrzebować załatwiając sprawy urzędowe w Polsce i poza jej granicami lub gdy zechcemy aplikować do pracy lub szkoły w innym kraju. Na ten rodzaj tłumaczenia decydują się najczęściej osoby załatwiające sprawy urzędowe, dla rozpatrzenia których niezbędne jest przedstawienie dokumentów w języku urzędowym.

Tłumaczenie dokumentów dla firm

Z tłumaczenia dokumentów na co dzień korzysta wiele firm. Jest to usługa, która znacznie usprawnia pracę przedsiębiorstw i pozwala na sprawniejsze zrealizowanie zamierzonych celów bez obawy o nieścisłości w kontaktach z podmiotami zagranicznymi. Najczęstszym przykładem tłumaczeń dokumentów, które zlecają przedsiębiorstwa jest tłumaczenie umów oraz faktur. Jeżeli Twoja firma jest obecna na rynkach zagranicznych lub planujesz jej wdrożenie w innym kraju, tłumaczenie dokumentów jest podstawą. Twoje przedsiębiorstwo nie może działać sprawnie bez tłumaczeń takich treści jak regulaminy pracownicze, regulaminy dla klientów lub umowy o charakterze prawnym. Jeśli chcesz nawiązać współpracę z firmami zagranicznymi, wiele z nich będzie wymagać od Ciebie dokumentów potwierdzających działalność Twojej firmy. Dobrze przetłumaczony wpis do KRS, CEIDG lub inne dokumenty założycielskie mogą zachęcić zagranicznych partnerów do nawiązania długofalowej współpracy właśnie z Tobą.

Tłumaczenie dokumentów dla klientów indywidualnych

Jeśli jesteś osobą prywatną, tłumaczenia dokumentów możesz potrzebować przy załatwianiu wielu spraw. Przykładem jest aplikowanie do pracy lub na zagraniczną uczelnię. W takim wypadku musisz zazwyczaj przedłożyć instytucji, w której się rekrutujesz komplet dokumentów w języku obcym. Dobrze przetłumaczone CV czy list motywacyjny mogą wówczas zadecydować o tym, czy dostaniesz się do wymarzonej szkoły lub zdobędziesz upragnioną posadę. Takie instytucje wymagają również bardzo często dostarczenia tłumaczenia dowodu tożsamości, świadectw szkolnych oraz dyplomu ukończenia studiów. Dostarczenie tłumaczenia dokumentów może być również wymagane przez banki, np. podczas starania się o kredyt lub zakładania konta za granicą.

Tłumaczenie dokumentów samochodowych

Szczególnym przypadkiem, w którym urząd wymaga przedstawienia tłumaczenia dokumentów jest rejestracja pojazdu sprowadzonego z zagranicy. W takim przypadku bez przetłumaczenia dokumentów, nie zarejestrujesz samochodu sprowadzonego z innego kraju. W zależności od konkretnej sytuacji urząd będzie wymagać od Ciebie tłumaczenia kilku dokumentów – potwierdzenia posiadania prawa do pojazdu, np. rachunku, faktury lub umowy kupna-sprzedaży, zaświadczenia potwierdzające zwolnienie lub dokonanie opłaty za akcyzę, dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz wyniku badania technicznego pojazdu, jeśli jego ważność nie wygasła.

Zamawianie tłumaczenia dokumentów

Proces zamawiania tłumaczenia dokumentów w biurze tłumaczeń xnativi jest niezwykle prosty. Skorzystaj z naszej wyceny online, wgraj plik do tłumaczenia i uzupełnij wymagane dane. Po jej zaakceptowaniu darmowej wyceny i opłaceniu zamówienia, tłumacz przydzielony do zadania w możliwie najszybszym czasie dokona tłumaczenia dokumentu. Kiedy tekst będzie gotowy, otrzymasz go na maila. Pamiętaj, że o ile w przypadku rejestracji samochodu czy załatwiania spraw w urzędzie tłumaczenia przysięgłe są zwykle niezbędne, o tyle w innych przypadkach niekoniecznie. Jeżeli rekrutujesz się na zagraniczną uczelnię lub nawiązujesz współpracę z zagraniczna firmą, być może wystarczy Ci tłumaczenie zwykłe.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

W biurze tłumaczeń xnativi Twoja wygoda jest naszym priorytetem. Wykonujemy tłumaczenia oraz korektę językową tekstów z różnych dziedzin. Przetłumaczymy dla Ciebie zarówno teksty o tematyce ogólnej jak również specjalistycznej, np. z zakresu prawa, techniki lub medycyny. Ponadto specjalizujemy się w kompleksowym tłumaczeniu stron i sklepów internetowych. Powierzając nam tłumaczenie możesz być pewny, że usługa wykonana będzie na najwyższym poziomie.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!