Tłumaczenia - duński

Jeżeli chcesz przetłumaczyć lub zlecić korektę tekstu w języku duńskim, zobacz, co przygotowaliśmy.

Tłumaczenia – język duński

Dania to jeden z najbardziej niedocenionych krajów w Europie pod względem stosunków międzynarodowych. Gdy decydujemy się na rozwój firmy, szans na jego powodzenie upatrujemy zazwyczaj we współpracy z dużymi krajami, np. z Niemcami, Wielką Brytanią czy Francją. Warto jednak zastanowić się, czy jest to najlepsza strategia. Ciekawą opcją jest nawiązanie kontaktów z mniejszym partnerem – Danią. Jest to kraj położony jest bardzo blisko Polski, na styku Morza Bałtyckiego oraz Morza Północnego. Na jego terenie mieszka prawie 6 milionów osób, a znakomita większość z nich porozumiewa się po duńsku. Duńczycy są otwarci na świat i chętnie nawiązują kontakty z zagranicznymi partnerami i inwestorami. Oprócz dużych miast takich jak Kopenhaga, Odense czy Aalborg, wiele duńskich firm działa na wsiach i w małych miejscowościach. Przygotowanie tłumaczeń po duńsku jest niepowtarzalną szansą na zdobycie zainteresowania w Danii. Dzieje się tak, ponieważ Duńczycy cały czas poszukują nowych produktów i usług, które są dostępne w innych krajach, w tym w Polsce.

Most w Kopenhadze

Dlaczego tłumaczenia po duńsku są tak opłacalne?

Bogaty kraj

Położona na Półwyspie Jutlandzkim Dania to zamożny kraj, charakteryzujący się wysokim PKB oraz dobrymi warunkami życia. Dzięki korzystnemu położeniu geograficznemu stał się on potęgą żeglugi morskiej i cały czas rozwija flotę handlową. Dzięki temu, że w Danii płaci się koroną duńską, waluta pozostaje na stale silnym poziomie. Duńczycy dobrze zarabiają i przy regularnej pracy mogą pozwolić sobie na wiele rzeczy. Dzięki takiej sytuacji, Dania jest idealnym miejscem na nawiązanie współpracy biznesowej, a przygotowanie tłumaczeń na duński może okazać się opłacalne.

Bliski rynek

Dania, podobnie jak Polska, jest członkiem Unii Europejskiej, który nie należy do Europejskiej Unii Monetarnej. Dzięki temu handel oraz współpraca biznesowa na innych płaszczyznach nie wymagają wielu formalności. Kolejną zaletą jest bliskie położenie Danii względem Polski oraz dobrze rozwinięty transport między Warszawą a Kopenhagą, Aarhus, Billund oraz innymi miejscowościami w różnych częściach Danii. Duńczycy chętnie kupują za granicą i bardzo często wybierają w tym celu Polskę. Wiedzą że nasze towary i usługi są dużo tańsze, a ich jakość nie odbiera od oczekiwań. Wielu Duńczyków oczekuje jednak oferty przetłumaczonej na duński.

Przywiązanie do tradycji

Duńczycy kochają porządek i ład. Są także tradycjonalistami. Widać to szczególnie w okresie zimowym, kiedy na ulicach wielu miast uczestniczyć możemy w bożonarodzeniowych jarmarkach. Duńska kultura oparta jest na tradycjach Wikingów oraz dziedzictwie nordyckim, co również widoczne jest w wielu sferach życia. Duńczycy to osoby o wysokiej kulturze osobistej i tolerancji. Lubią, gdy traktuje się ich z szacunkiem. Doceniają małe gesty skierowany w ich stronę. Uwielbiają oferty skrojone pod ich potrzeby, np. przetłumaczone na duński.

Nowoczesność

Kolejnym z atrybutów społeczeństwa duńskiego jest nowoczesność. Widać ja nie tylko w wielkich metropoliach takich jak Kopenhaga, ale również w małych miejscowościach i na wsiach. Dzięki temu, że Duńczycy są zamożni, stać ich na najnowocześniejsze sprzęty i technologie. Przy ich zakupie z granicą, cenią możliwość otrzymania specyfikacji w tłumaczeniu na duński. Również transport w tym niewielkim kraju jest niezwykle rozwinięty, a dotarcie do takich miejsc jak Legoland w Billund czy rezydencja królowej w Amalienborg nie jest problemem.

Korekta i tłumaczenia duńskie

Budownictwo Kopenhagi

Dania to kraj, który swoją sławę na świecie zawdzięcza klockom Lego, Wikingom oraz twórczości Hansa Christiana Andersena. To właśnie te symbole są najczęściej kojarzone za granicą. Język duński należy do skandynawskiej grupy języków germańskich. Posługuje się nim ponad 5 milionów osób, które zamieszkują głównie obszar Danii. Korzystają z niego również mieszkańcy północnej części Niemiec, a także Wysp Owczych. W brzemieniu duński podobny jest dwóch innych języków skandynawskich, tzn. do szwedzkiego oraz norweskiego.  Sam język duński nie jest zbyt popularny na świecie. Poza Europą Centralną nie korzysta z niego praktycznie nikt, co wiąże się z dużą liczbą wykonywanych tłumaczeń z duńskiego na różne języki świata. Najczęściej są to tłumaczenia dokumentów, dokumentacji, tekstów marketingowych, filmów oraz stron internetowych.

​Potrzebujesz tekstu po duńsku? Zapoznaj się z naszą ofertą.

Tłumaczenia na duński

Wykonujemy tłumaczenia z i na duński tekstów ogólnych i specjalistycznych.

Korekta

Dodatkowo oferujemy usługę korekty językowej tłumaczeń oraz tekstów po duńsku.

Napisy do filmu

Oprócz standardowych tłumaczeń na duński, oferujemy przygotowania i rozstawienie napisów do filmu.

Lokalizacja

W naszej ofercie znajduj się również lokalizacja stron internetowych, tekstów marketingowych i innych.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

W biurze tłumaczeń xnativi Twoja wygoda jest naszym priorytetem. Wykonujemy tłumaczenia oraz korektę językową tekstów z różnych dziedzin na język duński. Przetłumaczymy dla Ciebie zarówno teksty o tematyce ogólnej jak również specjalistycznej, np. z zakresu turystyki, techniki lub finansów. Ponadto specjalizujemy się w kompleksowym tłumaczeniu stron i sklepów internetowych na duński. Powierzając nam tłumaczenie możesz być pewny, że usługa wykonana będzie na najwyższym poziomie.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!