Tłumaczenia - francuski


Masz tekst po polsku i chcesz przetłumaczyć go na francuski lub odwrotnie? Zapoznaj się z naszą ofertą i zleć nam wykonanie przekładu.

Tłumaczenia na francuski – język komunikacji międzynarodowej

Dzięki bogactwu struktur i czasów oraz skomplikowanej wymowie, język francuski bywa uznawany za jeden z trudniejszych języków europejskich. Wiele osób rozpoczyna jego naukę w szkole, ale nigdy nie dochodzi do perfekcji językowej. Mimo to francuskim biegle posługuje się prawie 250 milionów ludzi na całym świecie, z czego prawie 80 milionów stanową native speakerzy. Ponadto, jest to język urzędowy w wielu krajach położonych na wszystkich pięciu kontynentach. Przykładem są państwa europejskie, takie jak Francja czy Belgia oraz kraje położone znacznie dalej, np. Kanada, Madagaskar, Haiti. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat obserwujemy wszechobecny trend na ten język. Stale zwiększa się liczba osób, które decydują się na jego naukę, a także rośnie zapotrzebowanie na tłumaczenia na francuski. Jest to w dużej mierze związane z działalnością instytucji, takich jak NATO, Unia Europejska i ONZ, dla których jest to jeden na najważniejszych języków komunikacji.

French macaroon

Tłumaczenia z polskiego na francuski – o czym warto wiedzieć przed ich zleceniem?

Coraz więcej osób uczy się francuskiego.

Powszechna globalizacja i związana z nią łatwość w podróżowaniu i nawiązywaniu kontaktów międzynarodowych, sprawia, że coraz więcej osób zna języki obce. Mimo iż wśród uczniów prym wiedzie angielski, to język francuski plasuje się tuż za nim. Wielu frankofonów nie mówi biegle w innych popularnych językach, dlatego warto skierować do nich odpowiednio skrojoną ofertę. Wykonanie tłumaczeń z polskiego na francuski to szansa na dotarcie nie tylko do native speakerów, ale również dziesiątek milionów innych osób, które traktują język francuski jak furtkę na świat.

Francuski to język organizacji międzynarodowych.

Francuski to oficjalny język obrad Unii Europejskiej, NATO oraz ONZ. Ponadto, korzystają z niego międzynarodowe sądy oraz takie organizacje jak Czerwony Krzyż czy UNESCO. Podczas tłumaczenia na język francuski na potrzeby organizacji stosuje się tzw. międzynarodową odmianę tego języka. Jest ona ustandaryzowana w taki sposób, by brzmieć naturalnie dla native speakerów z Francji, Belgii, Szwajcarii oraz północnej części Afryki.

Francuski ma różne odmiany.

Podczas gdy największa liczba native speakerów francuskiego pochodzi z Francji, język ten jest równocześnie używany w Belgii, Szwajcarii oraz Kandzie (prowincja Québec). Każdy z tych regionów ma swoja odmianę języka. Na szczęście różnice w przypadku tłumaczenia na francuski standardowy, belgijski i szwajcarski są nieznaczne. W kontraście pozostaje francuski kanadyjski, który różni się w wielu aspektach od wersji standardowej. Przy wyborze tłumacza zawsze zwracamy uwagę na odmianę języka wybraną przez klienta.

Francuzi preferują komunikację w swoim języku.

Zaraz po angielskim i niemieckim, francuski to trzeci najczęściej używany język Internetu. Jak pokazują wieloletnie obserwacje, Francuzi zdecydowanie preferują komunikację w swoim rodzimym języku. Często niechętnie podchodzą do osób komunikujących się z nimi po angielsku. Aby do nich dotrzeć, praktycznie niezbędne jest profesjonalne przetłumaczenie oferty z polskiego na francuski. Francuzi są również bardzo szczegółowi i uważni, nie lubią błędów i doceniają otwartość na ich kulturę.

Tłumaczenie z francuskiego na polski – kiedy może się przydać?

Jeśli potrzebujesz tłumaczenia z lub na język francuski, przejdź do darmowej wyceny lub skontaktuj się z nami w wiadomości!
Louvre

Język Moliera to jeden z najpopularniejszych języków w Europie. Wielu Polaków mieszka na stałe we Francji, Belgii, Luksemburgu czy Szwajcarii, dzięki czemu zapotrzebowanie na tłumaczenia z francuskiego na polski utrzymuje się na stale wysokim poziomie. Tłumaczenie z francuskiego jest przydatne w wielu sytuacja biznesowych. Kiedy rozpoczynamy współpracę z kontrahentami z krajów francuskojęzycznych warto osobiście zlecić tłumaczenie dokumentów oraz ofert, a nie zdawać się na wybór zagranicznych partnerów. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest wybór profesjonalnego tłumacza francuskiego, który jest jednocześnie polskim native speakerem. Przekład wykonany przez taką osobę pozwoli wyeliminować wszystkie błędy językowe oraz merytorycznie i jednocześnie będzie brzmieć naturalnie. Tłumaczenia z francuskiego na polski są również bardzo przydatne podczas pisania artykułów i prac naukowych. W końcu francuski to międzynarodowy język mody, tańca, teatru i kuchni. Niestety większość materiałów z tego zakresu nigdy nie została przełożona na inne popularne języki obce.

W xnativi robimy wszystko, by sprostać Twoim wymaganiom. Zobacz dlaczego warto powierzyć nam tłumaczenie na francuski!

Ekspresowa wycena

Po przesłaniu do nas pliku z tekstem do tłumaczenia z lub na język francuski, odpowiedź otrzymasz w 15 minut!

Duże doświadczenie

Każdego dnia pracujemy nad licznymi projektami w zakresie tłumaczenia po francuski.

Uwzględnienie odmiany języka

Wiemy, że język francuski ma wiele odmian, dlatego przy tłumaczeniach na francuski zawsze bierzemy po uwagę cel i miejsce publikacji tekstu.

Łatwy kontakt

Jeżeli masz pytania dotyczące tłumaczeń po francusku, skontaktuj się z nami przez formularz, czat, e-mail lub zadzwoń.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

W biurze tłumaczeń xnativi Twoja wygoda jest naszym priorytetem. Wykonujemy tłumaczenia oraz korektę językową tekstów z różnych dziedzin. Przetłumaczymy dla Ciebie zarówno teksty o tematyce ogólnej jak również specjalistycznej, np. z zakresu prawa, techniki lub medycyny. Ponadto specjalizujemy się w kompleksowym tłumaczeniu stron i sklepów internetowych. Powierzając nam tłumaczenie możesz być pewny, że usługa wykonana będzie na najwyższym poziomie.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!