Tłumaczenia - norweski

Jeżeli chcesz przetłumaczyć lub zlecić korektę tekstu w języku norweskim, zapoznaj się z naszą ofertą.

Tłumaczenia na norweski – czy są potrzebne?

Norwegia to kraj zapierających dech w piersiach krajobrazów. Malownicze fiordy, klimatyczne miasta położone blisko skał, wielobarwne drewniane domy oraz naturalne piękno natury sprawiają, że swobodnie się tam żyje. Jest to również państwo bardzo atrakcyjne pod względem pracy. Pensje są dużo wyższe niż w innych krajach Europy, a pracodawcy przykładają dużą wagę do warunków panujących w miejscu pracy. Sprawia to, że Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają do pracy do Norwegii i przeprowadzają się tam. Stanowią obecnie najliczniejszą grupę imigrantów – jest ich ponad 100 tysięcy. Zamieszkują głownie duże miasta takie jak Oslo, Stavanger czy Bergen. Norwegowie już od najmłodszych lat uczą się języka angielskiego, co sprawia, że w kontaktach z większością z nich norweski nie jest potrzebny. Dobra znajomość języka angielskiego wystarczy, by mieszkać i pracować w Norwegii, ale w niektórych sytuacjach tłumaczenia na norweski mogą okazać się przydatne.

Kliknij tutaj, aby przejść do wyceny

Jeśli potrzebujesz tłumaczenia, przejdź do wyceny online. W ciągu 15 minut otrzymasz od nas wiadomość z ceną za usługę oraz terminem realizacji.

krajobraz Norwegii

Tłumaczenia na norweski – kiedy się przydadzą?

Kontakty biznesowe

Dzięki temu, że Norwegia położona jest bardzo blisko Polski, mieszkańcy tego kraju chętnie nawiązują z nami stosunki biznesowe. Dobry stosunek ceny do jakości, a także różnorodność w sektorze usług sprawiają, że Norwedzy po drugiej strony Morza Bałtyckiego poszukują tego, co nie jest popularne w ich kraju. Mimo że w Norwegii mieszka zaledwie 5 milionów ludzi, to jest to naród o wysokich oczekiwaniach. Aby zachęcić ich do nawiązaniu kontaktów, warto porozumiewać się w ich języku i przedstawiać oferty i dokumenty w tłumaczeniu na norweski.

Rozwój handlu zagranicznego

Norwegia to również bardzo atrakcyjny rynek pod względem handlowym. Wiele jej terenów, np. w okolicy fiordów zamieszkanych jest przez małą liczbę ludności. Poza południowym regionem Oslofjord, mieszkańcy bardzo często mają utrudniony dostęp do sklepów stacjonarnych. Dlatego coraz więcej firm, decyduje się na wprowadzenie oferty wysyłki kurierskiej. Aby Norwegowie chętnie kupowali nasze produkty, musimy liczyć się z tym, że będziemy potrzebować tłumaczenia na norweski strony internetowej oraz instrukcji i dokumentów.

Sprawy urzędowe

Wciąż rosnąca liczba Polaków w norweskich aglomeracjach wiąże się z niesłabnącym popytem na tłumaczenie na norweski dokumentów. Najczęściej Polacy potrzebują tłumaczenia przysięgłego dokumentów tożsamości oraz aktów. Bywa również, że w procesie rekrutacji pracodawcy wymagają od potencjalnego zatrudnionego przedstawienia CV oraz listu motywacyjnego w języku norweskim.

Promocja Polski w Skandynawii

Surowy klimat Norwegii a także bogactwo mieszkańców sprawiają, że Norwegowie chętnie podróżują. Ze względu na bliskie położenie, wysoki standard oraz niskie ceny, często przybywają również do Polski. Hotele i biura podróży prześcigają się w ofertach dla zagranicznych turystów, ale bardzo często decydują się na ich tłumaczenie wyłącznie na język angielski. To błąd, a stworzenie tłumaczenia na norweski może przynieść nieoczekiwanie dobre rezultaty.

Tłumaczenia z norweskiego – kiedy się przydadzą?

zorza polarna

Język norweski należy do grupy skandynawskiej języków germańskich. O ile jest on do pewnego stopniu zrozumiały dla osób posługujących się szwedzkim lub duńskim, to dla nas, Polaków, brzmi obco. Słuchając Norwegów zazwyczaj nie mamy zielonego pojęcia, o czym mówią. Aby ich zrozumieć często jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy tłumacza norweskiego. Problemy mogą wystąpić także w przypadku tekstów po norwesku. Mimo iż popularne narzędzie do tłumaczenia online często obsługują ten język, to jakość przekładu jest na tyle słaba, że niemożliwe jest zrozumienie nawet głównej myśli tekstu. W takim przypadku warto korzystać z pomocy profesjonalnego tłumacza norweskiego, który wykona tłumaczenie z norweskiego na polski, co pozwoli to uniknąć wszelkich nierozumień.

​Interesuje Cię usługa tłumaczenia na norweski? Zobacz, co oferujemy.

Szybka pomoc

Jeśli masz pytania związane z tłumaczeniem na norweski, skontaktuj się z nami mailowo, przez formularz na stronie, czat lub telefon.

Profesjonalne tłumaczenie

Nasze tłumaczenia na norweski wykonywane są przez tłumaczy z dużym doświadczeniem zawodowym w branży.

Precyzyjna wycena

Wycena dokonywana jest na podstawie tekstu źródłowego. Cena usługi nie ulega zmianie po wykonaniu usługi.

Szybka realizacja

Gotowe tłumaczenie jesteśmy w stanie dostarczyć nawet tego samego dnia!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

W biurze tłumaczeń xnativi Twoja wygoda jest naszym priorytetem. Wykonujemy tłumaczenia oraz korektę językową tekstów z różnych dziedzin na język norweski. Przetłumaczymy dla Ciebie zarówno teksty o tematyce ogólnej jak również specjalistycznej, np. z zakresu turystyki, techniki lub finansów. Ponadto specjalizujemy się w kompleksowym tłumaczeniu stron i sklepów internetowych na norweski. Powierzając nam tłumaczenie możesz być pewny, że usługa wykonana będzie na najwyższym poziomie.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!