Tłumaczenia - rumuński

Wykonujemy tłumaczenia tekstów oraz filmów na język rumuński. Jesteś zainteresowany? Dowiedz się więcej!

Tłumaczenia – język rumuński

Rumunia to największy kraj Europy południowo-wschodniej, a także członek NATO oraz Unii Europejskiej. Mimo iż Polacy bardzo często mają mylny obraz życia w Rumunii, to w rzeczywistości jest to prężnie rozwijający się rynek. Rumuni są bardzo otwartym narodem, uwielbiają się bawić i się niezwykle gościnni. Z uśmiechem podchodzą do osób pochodzących z zagranicy i nie mają problemów z tolerancją. Niestety pomimo przyjaznego usposobienia, kontakt z mieszkańcami Rumunii może być dla nas utrudniony. Wielu Rumunów nie porozumiewa się w języku angielskim. O ile nie będziemy mieć problemów z komunikacja w dużych miastach takich jak Bukareszt czy Kluż-Napoka, to w mniejszych miejscowościach może czekać nas niemiła niespodzianka. Problem ten dotyczy także przedsiębiorców. Wiele osób w starszym wieku porozumiewa się wyłącznie po rumuńsku oraz włosku. Dlatego udając się na wyjazd służbowy do Rumunii warto przygotować tłumaczenia na rumuński wszystkich niezbędnych materiałów.

Bukareszt

W jakich sytuacjach mogą przydać się tłumaczenia z i na rumuński?

Tłumaczenia tekstów turystycznych

Rumunia z roku na rok swoim pięknem ściąga do siebie tysiące turystów. Kraj ma wiele do zaoferowania, a na szczególną uwagę zasługują parki narodowej w okolicach Delty Dunaju, plaże na północ i południe od Konstancy, życie nocne Bukaresztu, a także Transylwania wraz z zamkiem Draculi w Bran. Tłumaczenie na polski z rumuńskiego przewodników i innych tekstów z branży turystycznej to ostatnio najnowszy trend. Chętnie korzystają z niego zarówno strony poświęcone turystyce w Rumunii, jak również portale podróżnicze.

Tłumaczenia stron www

Populacja Rumunii to prawie 20 milionów ludzi. To dużo więcej niż w większości innych krajów Unii Europejskiej, przez co region jest atrakcyjny pod względem handlowym. Rumuni otwarci są na nowości, nawet jeśli wymagają one importu z zagranicy. Aby sprzedać produkty lub usługi w Rumunii, warto przetłumaczyć na rumuński stronę internetową. Coraz częściej przedsiębiorcy z Polski, decydują się również na otworzenie sklepu internetowego po rumuńsku. Dzięki jej obcojęzycznej wersji, dotrzemy do szerokiego grona odbiorców, a także wzbudzimy zaufanie.

Tłumaczenia w biznesie

Tłumaczenia na rumuński oraz przekład z rumuńskiego na polski jest niezbędny w wielu sytuacjach biznesowych. Podczas spotkać z kontrahentami z Rumunii zazwyczaj musimy skorzystać z pomocy tłumacza rumuńskiego, który ułatwi komunikację między stronami. Również wszelkie umowy, regulaminy oraz umowy powinny zostać przetłumaczone na rumuński.

Tłumaczenia filmów

Ciekawym kanałem, za pośrednictwem którego możemy stać się rozpoznawalni w Rumunii są filmy i spoty reklamowe. Przed przygotowaniem każdego z nich, niezbędne będzie wykonanie napisów po rumuńsku. Dobrze przygotowane napisy, zachęcą konsumentów i potencjalnych partnerów do zapoznania się z ofertą, a także przedstawią markę a bardzo atrakcyjnym świetle.

Korekta językowa oraz tłumaczenia z rumuńskiego na polski

pejzaż Rumunii

Obecność Rumunii w Unii Europejskiej sprawia, że mieszkańcy tego kraju coraz częściej podróżują do Europy Centralnej. Do Polski przybywają zazwyczaj w celach turystycznych lub biznesowych. Gdy przyjmujemy przedsiębiorców z zagranicy musimy liczyć się z tym, że po spotkaniu zostawią nam materiały w ich rodzimym języku. Przyda nam się wówczas tłumaczenie z rumuńskiego na polski. Chęć nawiązania długofalowej współpracy może również wymagać od nas przygotowania materiałów w języku rumuńskim. Przed ich przedstawieniem stronie rumuńskiej, warto poddać teksty dodatkowej korekcie językowej, która pozwoli wyeliminować wszelkie błędy i nieścisłości. Korekta może zostać przeprowadzona zarówno na podstawie tekstu w języku rumuńskim, jak również tłumaczenia z polskiego na rumuński.

Potrzebujesz tekstu po rumuńsku? Zapoznaj się z naszą ofertą.

Tłumaczenia ogólne

Wykonujemy tłumaczenia ogólne z i na język rumuński.

Tłumaczenia specjalistyczne

Tłumaczymy na rumuński teksty prawne, medyczne, techniczne, ekonomiczne, marketingowe.

Korekta

Oferujemy korektę językową tłumaczeń oraz tekstów w języku rumuńskim.

Lokalizacja stron internetowych

Zajmujemy się lokalizacją stron www po rumuńsku, czyli ich dopasowaniem do kultury i obyczajów Rumunii.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

W biurze tłumaczeń xnativi Twoja wygoda jest naszym priorytetem. Wykonujemy tłumaczenia oraz korektę językową tekstów z różnych dziedzin na język rumuński. Przetłumaczymy dla Ciebie zarówno teksty o tematyce ogólnej jak również specjalistycznej, np. z zakresu turystyki, techniki lub finansów. Ponadto specjalizujemy się w kompleksowym tłumaczeniu stron i sklepów internetowych na rumuński. Powierzając nam tłumaczenie możesz być pewny, że usługa wykonana będzie na najwyższym poziomie.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!