Tłumaczenia - szwedzki

Jeżeli chcesz przetłumaczyć lub zlecić korektę tekstu w języku szwedzkim, sprawdź, co możemy Ci zaoferować.

Tłumaczenia ze szwedzkiego na polski – kiedy się przydadzą?

Szwecja to jeden z najbardziej tolerancyjnych i otwartych krajów w całej Unii Europejskiej. Nie dziwi zatem, że mieszka tam również wielu Polaków. Polonia licząca około 90 tysięcy osób rozlokowana jest głównie z rejonie Sztokholmu i pobliskich miejscowości. Polacy wyruszają do Szwecji w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy oraz lepszego standardu życia. Dla wielu osób niewątpliwym atutem tego kraju jest bogactwo przyrody i możliwość podróży do takich miejsc jak rezerwat Kullaberg, wodospady Tannforsen czy liczne parki narodowe. Mieszkając w południowych rejonach Szwecji, do naszego kraju możemy przypłynąć promem przemierzającym Morze Bałtyckie. Jest to wygodne dla osób, które mają rodzinę w okolicach wybrzeża. Jednakże mieszkanie w Szwecji nie zawsze jest łatwe dla obcokrajowców. Duży wpływ na to ma używany tam język szwedzki. Niestety jest on całkowicie niepodobny do polskiego czy angielskiego, a liczba osób wykonujących tłumaczenia ze szwedzkiego na polski jest ograniczona.

rezerwat przyrody

Dlaczego warto skorzystać z usług tłumacza szwedzkiego?

Dziesięć milionów ludzi

Wykonując tłumaczenia z polskiego na szwedzki masz szansę dotrzeć do ponad 10 milinów ludzi mieszkających zarówno w Szwecji, jak i w Finlandii. Szwedzi są jednymi z naszych bliskich sąsiadów i często przebywają w naszym kraju. Dzięki temu są świadomi, jakie warunki panują w Polsce i czego mogą oczekiwać po współpracy lub zakupach w polskich firmach. Tłumaczenie katalogów ofertowych, dokumentów, filmów i stron na język szwedzki sprawi, że łatwo dotrzesz do konsumentów i przedsiębiorców ze Szwecji, a także pokażesz, że zależy Ci na nawiązaniu współpracy.

Dynamicznie rozwijający się rynek

Szwecja jest 16 najbogatszym krajem na całym świecie i często kojarzymy ją z wysokimi standardami życia. Mieszka w niej wielu inwestorów, którzy są gotowi do podjęcia współpracy zagranicznej. Dzięki temu, że kraj jest członkiem Unii Europejskiej, jego mieszkańcy mogą w łatwy sposób nawiązywać kontakty biznesowe z firmami Polskimi. Tłumaczenie na szwedzki oferty pozwoli również na dotarcie do mieszkańców innych krajów skandynawskich, np. Finlandii.

Wielkie koncerny

Szwecja to również kraj wielkich koncernów. Electrolux, Stena Line, Jula czy Nordea Bank to tylko niektóre z firm, które zagościły w większości większych miast Polski. Szwedzi znani są również z prostych koncepcji i użytecznego designu, a w ich stylu zakochały się miliony klientów sklepu IKEA na całym świecie. Biorąc pod uwagę, że szwedzkich koncernów w Polsce jest coraz więcej, współpracuje z nimi coraz więcej lokalnych firm. Czasem współpraca wymaga bezpośredniego kontaktu z ośrodkami zagranicznymi, a oferty muszą być przetłumaczone na szwedzki.

Otwarci ludzie

Otwartość i tolerancyjność to najczęściej wspominane cechy Szwedów. Warto wziąć to pod uwagę planując strategię zagraniczna firmy. Na rynku szwedzki wciąż jest jeszcze miejsce na działalność nowych firm usługowych i handlowych z zagranicy. W osiągnięciu sukcesu niezbędne są tłumaczenia na szwedzki oferty, strony internetowej, a w przypadku sklepu internetowego również wszystkich produktów, specyfikacji oraz instrukcji obsługi.

Tłumaczenia ze szwedzkiego i korekta językowa

Sztokholm

Język szwedzki jest przydatny w kontaktach z krajami skandynawskimi. Chociaż należy do grupy oficjalnych języków Unii Europejskiej, to jego popularność wśród osób z innych regionów jest niewielka. Tłumaczenia ze szwedzkiego najczęściej przydają się w kontekście biznesowym. Na terenie Szwecji znajduje się wiele koncernów, które produkują wysokiej jakości towary niespotykane poza Skandynawią. Ich import do Polski i wprowadzenia do sprzedaży wiąże się z tłumaczeniem dokumentacji, specyfikacji oraz opisów. Wiele z nich wymaga także lokalizacji, czyli dostosowania do realiów panujących w Polsce. Oprócz tłumaczeń, często zlecana jest również korekta językowa. Sprawdzenie tekstu przez native speakera szwedzkiego daje gwarancję poprawności i sprawia, że tekst brzmi naturalnie.

Potrzrbujesz tłumaczenia? Kliknij tutaj!

Prześlij plik do wyceny, a w ciągu 15 minut otrzymasz od nas wiadomość z ceną zlecenia oraz terminem realizacji.

​Interesuje Cię usługa tłumaczenia na szwedzki? Zapoznaj się z naszą ofertą.

Tłumaczenia

Wykonujemy tłumaczenia ogólne i specjalistyczne tekstów na język szwedzki.

Korekta

Jedną z naszych usług jest korekta tekstu wykonana przez native speakera.

Lokalizacja

Każdy tekst tłumaczony na szwedzki jesteśmy w stanie dopasować do realiów tego kraju.

Napisy do filmów

Tłumaczymy również filmy wraz z rozstawieniem napisów.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

W biurze tłumaczeń xnativi Twoja wygoda jest naszym priorytetem. Wykonujemy tłumaczenia oraz korektę językową tekstów z różnych dziedzin na język szwedzki. Przetłumaczymy dla Ciebie zarówno teksty o tematyce ogólnej jak również specjalistycznej, np. z zakresu turystyki, techniki lub finansów. Ponadto specjalizujemy się w kompleksowym tłumaczeniu stron i sklepów internetowych na szwedzki. Powierzając nam tłumaczenie możesz być pewny, że usługa wykonana będzie na najwyższym poziomie.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!