Tłumaczenia - ukraiński

Jeżeli potrzebujesz tłumaczenia z lub na język ukraiński, zobacz co mamy do zaoferowania

Tłumaczenia z polskiego na ukraiński – coraz popularniejsza para językowa

Ukraiński to język, który obok rosyjskiego i białoruskiego, należy do grupy języków wschodniosłowiańskich.  Szacuje się, że obecnie porozumiewa się nim ok. 37 milionów osób na całym świecie, z czego znakomita większość zamieszkuje Ukrainę. Jest on również często używany wśród Ukraińców mieszkających na stałe w Rosji, USA, Kanadzie, Mołdawii, Polsce, a także na Białorusi. Mimo iż pozornie ukraiński brzmi podobnie do polskiego, to bardzo trudno jest go zrozumieć nie znając podstaw tego języka. Równie skomplikowane dla większości Polaków jest także czytanie po ukraińsku, ponieważ język ten oparty jest o cyrylicę, a nie alfabet łaciński. To właśnie wszystkie te trudności sprawiają, że popyt na tłumaczenia z polskiego na ukraiński w naszym kraju utrzymuje się na wysokim poziomie. Mimo pewnych podobieństw, polski i ukraiński maja również wiele różnic, z którymi poradzi sobie tylko dwujęzyczny native speaker lub profesjonalny tłumacz języka ukraińskiego.

ukrainian country

Tłumaczenia na ukraiński – po co je wykonywać?

Język ukraiński pozwoli Ci dotrzeć do blisko 40 milionów ludzi na świecie.

Ukraina to jedno z największych państw graniczących z Polską. To również duży i nienasycony rynek, który ciągle się rozwija. Dlatego przygotowanie oferty na jego potrzeby, wraz z tłumaczeniem z języka polskiego na ukraiński, stawia przed przedsiębiorcami z Polski duże szanse na powodzenie. Mimo że Ukraina położona jest bardzo blisko nas, to ze względu na to, że nie należy do Unii Europejskiej, wielu przedsiębiorców nie jest zainteresowanych prowadzeniem tam swojej działalności.

Liczba studentów z Ukrainy w Polsce zwiększa się z roku na rok.

Każdego roku coraz więcej obywateli Ukrainy decyduj się na podjęcie nauki z Polsce. Studenci wybierają zarówno kierunki tradycyjne, jaki i te bardziej nowoczesne, niedostępne w ich kraju. Żacy z Ukrainy stanowią pokaźną liczbę wszystkich uczących się osób i bardzo często spędzają czas wolny wyłącznie w swoim gronie. Wielu z nich preferuje kontakty w języku ojczystym, dlatego przetłumaczenie na język ukraiński strony internetowej czy sklepu internetowego strzał w dziesiątkę.

Co piąta polska firma zatrudnia osoby z Ukrainy.

Obywatele Ukrainy w Polsce stanowią również potężną grupę pracowników. Już co piąta firma w naszym kraju deklaruje, że ma wśród pracowników mieszkańców tego kraju. Ukraińcy wykonują pracę na różnych szczeblach zaawansowania i są uważani za sumiennych i pracowitych. Niestety, mimo wysokiej jakości pracy, wielu z nich nie mówi biegle po polsku. To właśnie tłumaczenia z polskiego na ukraiński mogą pomóc im w czynnościach codziennych i ułatwić życie w obcym kraju.

Ukraińcy są przywiązani do swojej kultury.

Podobnie jak w przypadku wielu innych narodów Europejskich, Ukraińcy są bardzo przywiązani do swojej historii i kultury. Bez względu na to, czy pochodzą z dużych miast jak Kijów lub Lwów, czy z mniejszych miejscowości w innych obwodach, cenią sobie rodzinę i tradycje. Wielu z nich mimo próby nauki języka polskiego, nie czuje się pewnie w codziennej komunikacji. Właśnie z tego względu warto rozważyć dopasowanie komunikatów do ich preferencji i tłumaczenie na język ukraiński.

Tłumaczenia z ukraińskiego – kiedy mogą się przydać?

Lviv

Liczba wykonywanych tłumaczeń z ukraińskiego na polski stale wzrasta. Najczęściej potrzebują ich osoby pochodzące z Ukrainy, pragnące osiedlić się w naszym kraju. Przekładu mogą wymagać zarówno instytucje publiczne, takie jak urzędy, szkoły, uniwersytety, jak również prywatne firmy. Jeśli przyjechałeś do Polski z Ukrainy po to by pracować, możesz spodziewać się również, że pracodawca będzie oczekiwał od Ciebie CV oraz listu motywacyjnego napisanego bezbłędną polszczyzną. W takim przypadku warto zlecić profesjonalne tłumaczenie z ukraińskiego na polski. Jeżeli natomiast chcesz otworzyć w Polsce swój własny biznes, przygotuj się na szereg formalności, które należy dopełnić. Weź także pod uwagę, że wiele dokumentów będzie musiało zostać przetłumaczonych na język polski.

Chcesz zlecić wykonanie tłumaczenia po ukraińsku? Sprawdź, co nas wyróżnia!

Wycena w 15 minut

Wycenę na tłumaczenie po ukraińsku otrzymasz w ciągu kwadransa!

Doświadczeni tłumacze

U nas tłumaczenia na ukraiński wykonują wyłącznie tłumacze z wieloletnią praktyką.

Korekta native speakera

Proponujemy Ci również usługę korekty wykonywaną przez native speakerów ukraińskiego.

Szybka realizacja

Gwarantujemy ekspresowe wykonanie tłumaczeń z i na ukraiński.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

W biurze tłumaczeń xnativi Twoja wygoda jest naszym priorytetem. Wykonujemy tłumaczenia oraz korektę językową tekstów z różnych dziedzin. Przetłumaczymy dla Ciebie zarówno teksty o tematyce ogólnej jak również specjalistycznej, np. z zakresu prawa, techniki lub medycyny. Ponadto specjalizujemy się w kompleksowym tłumaczeniu stron i sklepów internetowych. Powierzając nam tłumaczenie możesz być pewny, że usługa wykonana będzie na najwyższym poziomie.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!