Tłumaczenia - węgierski

Chcesz przetłumaczyć tekst na język węgierski? Sprawdź naszą ofertę i zleć przekład profesjonalistom.

Tłumaczenia na węgierski – kilka faktów o kraju

W społeczeństwie polskim panuje przekonanie, że węgierski to jeden z najtrudniejszych języków świata i rzeczywiście jego opanowanie wcale nie jest łatwe! Węgierski należy do grupy języków ugryjskich i ma swoje korzenie w językach ludów syberyjskich, co sprawia, że całkowicie różni się od języków słowiańskich oraz germańskich. Węgierskim na świecie, posługuje się ponad 14 milionów ludzi z czego większość to rodowici mieszkańcy Węgier. Jest również językiem urzędowym w kilku gminach Słowenii oraz w jednej z prowincji Serbii. Używa się go także na południu Słowacji. Brak znajomości tego języka zazwyczaj stawowi problem w kontaktach z mieszkańcami Węgier. Mimo iż są to ludzie znani z otwartości i przyjaznego usposobienia, to bez tłumaczeń z polskiego na węgierski trudno jest zdobyć ich zaufanie.

Dziewczyna na Węgrzech

Tłumaczenia na węgierski – najpopularniejsze rodzaje

Tłumaczenia z branży turystycznej

Dzięki temu, że Węgrzy należą do Unii Europejskiej oraz strefy Schengen, często podróżują po okolicznych krajach. Konkurencyjne ceny oraz dobre zaplecze noclegowe zachęca mieszkańców tego kraju również do przyjazdu do Polski. Wiele hoteli oraz biur podróży pomija ten ważny rynek – to błąd. Odpowiednio przygotowane tłumaczenie na węgierski oferty, może sprawić, że liczba Twoich klientów znacznie wzrośnie.

Tłumaczenie korespondencji

Niestety wciąż ponad 55% mieszkańców Węgier nie mówi po angielsku. W związku z tym komunikacja z Węgrami w wielu przypadkach nie jest łatwa. Prowadzenie korespondencji zwykle wymaga asysty tłumacza węgierskiego, który pomoże w zrozumieniu wiadomości, a także szybko i solidnie przetłumaczy wiadomości z polskiego na węgierski i w drugą stronę.

Tłumaczenie dokumentów

Jeżeli prowadzisz biznesy na Węgrzech, musisz liczy się z tym, że kontrahenci oraz urzędy mogą wymagać od Ciebie dokumentów przetłumaczonych na węgierski. Jeżeli chcesz zawrzeć umowę z nową węgierską firmą warto, byś zawczasu zamówił tłumaczenie umowy na węgierski, które wręczysz partnerom na spotkaniu.

Tłumaczenie strony internetowej

Dzięki rozwojowi e-commerce w naszym kraju, Polscy przedsiębiorcy coraz częściej docierają do klientów z innych krajów. Mimo iż Węgry są stosunkowo niewielkim krajem, to jego mieszkańcy chętnie kupują on-line. Aby zachęcić ich do zakupów, tłumaczenie strony internetowej na węgierski jest koniecznością.

Tłumaczenia z węgierskiego na polski – kiedy z niego skorzystać?

turysta w Budapeszcie

Węgry to jeden z ciekawszych kierunków turystycznych w Środkowej Europie. Wielu Polaków kojarzy je z magicznym klimatem Budapesztu oraz atrakcyjnymi dla plażowiczów obszarami położonymi nad Balatonem. Na uwagę zasługuje również niezwykle aromatyczna kuchnia obejmująca tradycyjne potrawy, takie jak langosze, gulasz czy bogracz. Bliskość kulturowa oraz przyjazne nastawienie sprawiają, że polscy przedsiębiorcy coraz częściej nawiązują z Węgrami stosunki biznesowe. Bardzo często wiąże się to również z równoczesnym nawiązaniem współpracy z biurem tłumaczeń, które może zaoferować tłumaczenia z węgierskiego na polski. Taka usługa przyda się przy analizie ofert, dokumentów oraz umów sporządzonych przez stronę węgierską.

Kliknij tutaj, by przesłać plik do darmowej wyceny

Po przesłaniu materiałów w ciągu 15 minut otrzymasz od nas maila z dokładną wyceną tłumaczenia oraz terminem realizacji zlecenia.

Jesteś zainteresowany tłumaczeniami z węgierskiego? Sprawdź naszą ofertę:

Szybka realizacja

Gwarantujemy, że Twoje tłumaczenie z węgierskiego zostanie wykonane w ekspresowym terminie.

Native speakerzy

Współpracujemy z native speakerami węgierskiego, którzy aktywnie działają w branży.

Algorytmy sztucznej inteligencji

Nasze tłumaczenia na węgierski poddajemy analizie algorytmami sztucznej inteligencji.

Płatność przelewem, kartą i BLIKiem

Dla Twojej wygody wprowadziliśmy wszystkie popularne metody płatności za tłumaczenia po węgiersku.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

W biurze tłumaczeń xnativi Twoja wygoda jest naszym priorytetem. Wykonujemy tłumaczenia oraz korektę językową tekstów z różnych dziedzin na język węgierski. Przetłumaczymy dla Ciebie zarówno teksty o tematyce ogólnej jak również specjalistycznej, np. z zakresu prawa, techniki lub medycyny. Ponadto specjalizujemy się w kompleksowym tłumaczeniu stron i sklepów internetowych na węgierski. Powierzając nam tłumaczenie możesz być pewny, że usługa wykonana będzie na najwyższym poziomie.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!