Tłumaczenia - słowacki

Jeżeli chcesz przetłumaczyć tekst z języka słowackiego na dowolny język, zapoznaj się z naszą ofertą.

Tłumaczenia na słowacki – kiedy mogą okazać się przydatne?

Słowacja to jeden z najbliższych kulturowo sąsiadów Polski. Ze względu na atrakcyjne warunki handlowe jest również często naszym partnerem pod względem biznesowym. Mimo niewielkiej, nieprzekraczającej sześciu milionów osób populacji, prężnie rozwija się i stale wzmacnia swoją pozycję na arenie międzynarodowej. Walutą obowiązująca na Słowacji jest euro, dzięki czemu Słowacy chętnie współpracują oraz są wybierani przez partnerów z innych krajów Unii Europejskiej. Słowacja to również obszar atrakcyjny pod względem podróży i wypoczynku. Duże miasta takie jak Bratysława czy Koszyce mają wiele atrakcji do zaoferowania, a malownicze Tatry stanowią wspaniałą bazę wypadową na górskie wycieczki. Wszystko to sprawia, że język słowacki coraz częściej używany jest w różnych krajach Unii Europejskiej, a zapotrzebowanie na tłumaczenia na słowacki stale wzrasta.

dzieci w Bratysławie

Co wyróżnia Słowację i dlaczego warto tłumaczyć z polskiego na słowacki?

Nasz bliski sąsiad.

Mimo że Słowacja graniczy z Polską, to bardzo często nie doceniamy jej bliskiej obecności. Słowacy to naród otwarty. Niestety w kontaktach z innymi krajami przeszkadza im najsłabszy poziom znajomości języka angielskiego w całej Europie Centralnej. Z tego względu każdą ofertę czy propozycję skierowaną do mieszkańców tego kraju warto bezpośrednio przetłumaczyć z polskiego na słowacki.

Atrakcyjny partner handlowy.

Słowacy to również bardzo atrakcyjni partnerzy handlowi, którzy chętnie przyjeżdżają do Polski, by omówić szczegóły biznesu. Aby zapewnić im komfort w kontaktach, a także przekonać do współpracy, warto zaoferować odpowiednio przygotowane materiały przetłumaczone na słowacki. Partnerzy z zagranicy z pewnością docenią ten gest i dużo chętniej podejmą długofalową współpracę.

Wymagający turysta

Bliskie położenie geograficzne sprawia, że turyści ze Słowacji bardzo często goszczą w Polsce. Zwykle przyjeżdżają tu na weekendowe wycieczki w okolice Tatr, podczas których poznają walory naszego kraju. Nie powinno zatem dziwić, że branża turystyczna bardzo często korzysta z tłumaczeń z polskiego na słowacki. Słowacy dużo chętniej korzystają z ofert biur podróży, hoteli oraz pensjonatów, które przedstawiają im ofertę przetłumaczoną na słowacki.

Otwarty na świat klient

Kolejną z branż, która odnosi ogromne korzyści z bliskości geograficznej Słowacji jest handel. Sklepy internetowe, korzystając z niskich cen transportu przesyłek, coraz częściej oferują klientom pełną ofertę w tłumaczeniu na słowacki. Wiele produktów dostępnych w Polsce ma atrakcyjniejsze ceny oraz wysoką jakość, dlatego Słowacy chętnie dokonują zakupów poza granicami kraju.

Potrzebujesz tłumaczenia na język słowacki?
Prześlij plik do darmowej wyceny online i złóż zamówienie w zaledwie kilka minut. Sprawdź, jakie to proste!

Tłumaczenia z polskiego na słowacki – branże i rodzaje tekstów

Bratysława

Pozornie język słowacki brzmi podobnie do języka polskiego. Jednakże ze względu na rozbudowany system głoskowy oraz trudne to wymówienia zbitki głosowe, jego zrozumienie przychodzi z trudnością laikowi. Dodatkowy problem stanowią wyrazy, które po słowacku brzmią podobnie do słów polskich, ale maja całkowicie inne znaczenie. Kłopoty ze zrozumieniem języka naszych sąsiadów, sprawiają, że bardzo często sięgamy po tłumaczenia ze słowackiego na polski. Taka usługa może okazać się przydatna, np. w celu zrozumienia ważnej korespondencji, materiałów marketingowych, katalogów, instrukcji obsługi czy dokumentów finansowych. Większa część dokonywanych tłumaczeń ze słowackiego na polski dotyczy takich branż jak prawo, księgowość, marketing czy handel międzynarodowy. Chociaż wielu wykształconych Słowaków płynnie porozumiewa się w języku angielskim, to musimy pamiętać, że nadal znaczący odsetek społeczeństwa nie jest w stanie się w nim komunikować.

Interesuje Cię usługa tłumaczenia na słowacki? Zobacz, co oferujemy:

Dokładna wycena

Prześlij nam tekst do tłumaczenia z lub na słowacki, a prześlemy Ci wycenę z gwarantowaną ceną usługi.

Solidność

Nasze tłumaczenia na słowacki wykonywane są wyłącznie przez tłumaczy z dużym doświadczeniem zawodowym.

Szybkie terminy realizacji

Nasze tłumaczenia na słowacki dostarczymy Ci drogą mailową w najszybszym możliwym terminie.

Łatwa płatność

Skorzystaj z szybkich płatności online, by szybciej otrzymać tekst opracowany przez tłumacza słowackiego.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

W biurze tłumaczeń xnativi Twoja wygoda jest naszym priorytetem. Wykonujemy tłumaczenia oraz korektę językową tekstów z różnych dziedzin na język słowacki. Przetłumaczymy dla Ciebie zarówno teksty o tematyce ogólnej jak również specjalistycznej, np. z zakresu prawa, techniki lub medycyny. Ponadto specjalizujemy się w kompleksowym tłumaczeniu stron i sklepów internetowych na język słowacki. Powierzając nam tłumaczenie możesz być pewny, że usługa wykonana będzie na najwyższym poziomie.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!