Tłumaczenia - słowacki

Jeżeli chcesz przetłumaczyć tekst z języka słowackiego na dowolny język, zapoznaj się z naszą ofertą.

Tłumaczenia na słowacki – kiedy mogą okazać się przydatne?

Słowacja to jeden z najbliższych kulturowo sąsiadów Polski. Ze względu na atrakcyjne warunki handlowe jest również często naszym partnerem pod względem biznesowym. Mimo niewielkiej, nieprzekraczającej sześciu milionów osób populacji, prężnie rozwija się i stale wzmacnia swoją pozycję na arenie międzynarodowej. Walutą obowiązująca na Słowacji jest euro, dzięki czemu Słowacy chętnie współpracują oraz są wybierani przez partnerów z innych krajów Unii Europejskiej. Słowacja to również obszar atrakcyjny pod względem podróży i wypoczynku. Duże miasta takie jak Bratysława czy Koszyce mają wiele atrakcji do zaoferowania, a malownicze Tatry stanowią wspaniałą bazę wypadową na górskie wycieczki. Wszystko to sprawia, że język słowacki coraz częściej używany jest w różnych krajach Unii Europejskiej, a zapotrzebowanie na tłumaczenia na słowacki stale wzrasta.

dzieci w Bratysławie

Co wyróżnia Słowację i dlaczego warto tłumaczyć z polskiego na słowacki?

Nasz bliski sąsiad.

Mimo że Słowacja graniczy z Polską, to bardzo często nie doceniamy jej bliskiej obecności. Słowacy to naród otwarty. Niestety w kontaktach z innymi krajami przeszkadza im najsłabszy poziom znajomości języka angielskiego w całej Europie Centralnej. Z tego względu każdą ofertę czy propozycję skierowaną do mieszkańców tego kraju warto bezpośrednio przetłumaczyć z polskiego na słowacki.

Atrakcyjny partner handlowy.

Słowacy to również bardzo atrakcyjni partnerzy handlowi, którzy chętnie przyjeżdżają do Polski, by omówić szczegóły biznesu. Aby zapewnić im komfort w kontaktach, a także przekonać do współpracy, warto zaoferować odpowiednio przygotowane materiały przetłumaczone na słowacki. Partnerzy z zagranicy z pewnością docenią ten gest i dużo chętniej podejmą długofalową współpracę.

Wymagający turysta

Bliskie położenie geograficzne sprawia, że turyści ze Słowacji bardzo często goszczą w Polsce. Zwykle przyjeżdżają tu na weekendowe wycieczki w okolice Tatr, podczas których poznają walory naszego kraju. Nie powinno zatem dziwić, że branża turystyczna bardzo często korzysta z tłumaczeń z polskiego na słowacki. Słowacy dużo chętniej korzystają z ofert biur podróży, hoteli oraz pensjonatów, które przedstawiają im ofertę przetłumaczoną na słowacki.

Otwarty na świat klient

Kolejną z branż, która odnosi ogromne korzyści z bliskości geograficznej Słowacji jest handel. Sklepy internetowe, korzystając z niskich cen transportu przesyłek, coraz częściej oferują klientom pełną ofertę w tłumaczeniu na słowacki. Wiele produktów dostępnych w Polsce ma atrakcyjniejsze ceny oraz wysoką jakość, dlatego Słowacy chętnie dokonują zakupów poza granicami kraju.

Potrzebujesz tłumaczenia na język słowacki?