Tłumaczenia medyczne

Mamy świadomość, że od jakości tłumaczenia medycznego może zależeć życie lub zdrowie wielu osób. Jego poprawność jest gwarantowana przez naszą wiedzę i doświadczenie.

Oferta

Oferta tłumaczeń medycznych

  • Dokumentacje medyczną

  • Wyniki badań

  • Historie chorób

  • Skierowania i zwolnienia lekarskie

  • Ulotki leków

  • Broszury informacyjne

  • Instrukcje obsługi sprzętu medycznego

  • Inne

Tłumaczenia medyczne

Tłumaczenie medyczne to niebezpodstawnie jeden z najbardziej wymagających rodzajów przekładu. Jego wykonanie jest niezwykle trudne i wymaga wiele uwagi i zaangażowania ze strony tłumacza. Bezbłędne i precyzyjne przełożenie tekstu nasyconego skomplikowanym, fachowym słownictwem jest zadaniem niezwykle odpowiedzialnym. Powierzając nam tłumaczenie tekstów z zakresu medycyny i farmacji, możesz być pewny, że wykona je doświadczony tłumacz, któremu tematyka zlecenia nie jest obca. Tłumacz wybrany na potrzebę Twojego zlecenia będzie nie tylko perfekcyjnie władać językiem obcym, ale również będzie mieć doświadczenie w przekładzie tak trudnych tekstów. Jesteśmy świadomi, że wykonywanie tłumaczeń medycznych to bardzo odpowiedzialna praca i nawet niewielki błąd w tekście medycznym może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami, dlatego gwarantujemy, że Twoje tłumaczenie będzie wykonane na najwyższym poziomie.

Język tekstów medycznych

Język tekstów medycznych charakteryzuje się dużą ilością fachowej terminologii oraz skomplikowaną strukturą zdań, co sprawia, że jest niezwykle trudny w zrozumieniu. Tematyka tekstów z tego zakresu również bardzo często nie należy do najprostszych. Wybierając tłumaczenie w biurze tłumaczeń xnativi, możesz być pewny, że zostanie wykonane przez osobę doświadczoną w pracy z tekstami z zakresu medycyny. Dzięki temu nie musisz martwić się o warstwę merytoryczną otrzymanego tłumaczenia i możesz być pewny jego całkowitej poprawności. Tłumacz zajmujący się tłumaczeniem Twojego tekstu będzie posiadał szeroką wiedzę z medycyny oraz dziedzin pokrewnych takich jak chemia czy biologia. Będzie nie tylko władał terminologią fachową, ale również perfekcyjnie posługiwał się językiem obcym oraz językiem polskim.

Dziedziny tekstów medycznych

Oferujemy tłumaczenie medyczne tekstów z wielu dziedzin medycyny. Zajmujemy się tekstami z zakresu chirurgii, kardiologii, neurologii, okulistyki, ginekologii, stomatologii oraz innych mniej popularnych dziedzin. Zajmujemy się zarówno tematami obecnymi w medycynie od lat, jak również tymi zagadnieniami, które dopiero stają się popularne. Do tej grupy zaliczyć możemy teksy dotyczące medycyny alternatywnej oraz budzące coraz więcej emocji na całym świecie materiały z zakresu medycyny estetycznej. Zapewniamy również pomoc w przypadku tekstów z dziedzin pokrewnych, takich jak biologia, chemia, biotechnologia, kosmetologia, weterynaria oraz farmacja.

Rodzaje tekstów medycznych

Oferta biura tłumaczeń xnativi w zakresie tłumaczeń medycznych obejmuje wszystkie rodzaje tekstów medycznych i pokrewnych, poczynając od materiałów marketingowych przygotowanych na potrzeby szpitali, klinik i prywatnych lekarzy, przez ulotki leków i instrukcje obsługi sprzętu medycznego aż po zwolnienia lekarskie. Specjalizujemy się w tłumaczeniu dokumentacji medycznej, w tym wyników badań laboratoryjnych i specjalistycznych. Nasi tłumacze posługują się terminologią fachową oraz operują skrótami stosowanymi powszechnie przez lekarzy wszystkich specjalizacji. Oprócz pracy nad tekstami o dużej objętości, oferujemy również pomoc w tłumaczeniu krótkich dokumentów wystawionych przez lekarza podczas wizyty, takich jak recepty oraz zwolnienia lekarskie.

Bezpieczeństwo tłumaczenia

Powierzając nam tłumaczenie medyczne możesz być pewny, że przekazane przez Ciebie treści są u nas całkowicie bezpieczne i nigdy nie trafią w niepowołane ręce. Szanujemy zasady poufności i ściśle ich przestrzegamy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w przypadku tłumaczeń medycznych stosowanie się do nich jest niezwykle ważne. Korzystając z naszych usług, możesz być pewny, że Twoje dokumenty oraz ich tłumaczenie są przetwarzane zgodnie z obowiązującym prawem z zachowaniem zasad poufności. Bezpieczeństwo klientów to nasz priorytet.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

W biurze tłumaczeń xnativi Twoja wygoda jest naszym priorytetem. Wykonujemy tłumaczenia oraz korektę językową tekstów z różnych dziedzin. Przetłumaczymy dla Ciebie zarówno teksty o tematyce ogólnej jak również specjalistycznej, np. z zakresu prawa, techniki lub medycyny. Ponadto specjalizujemy się w kompleksowym tłumaczeniu stron i sklepów internetowych. Powierzając nam tłumaczenie możesz być pewny, że usługa wykonana będzie na najwyższym poziomie.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!